1 Mayıs 2016

KAMPLAR

SİFİGU Bilim Kampları

2015 yılından bu yana Muğla’nın Marmaris ilçesinde gerçekleştirilmektedir. Farklı yaş grupları ve konseptler için içerikleri özel olarak ayarlanmış bir haftalık kamp programlarımıza katılan çocuk/genç ve ebeveynler eğlenerek öğrenmenin keyifli yanını keşfedecekler ve yeni arkadaşlar edinecekler.

 

Kamplarımıza kimler katılabilir?

 Öğrenmek için farklı yollar arayan, kamp içeriğine uygun merak ve heyecana sahip , sağlık durumu etkinliklere katılmasına engel olmayan, özel durumlar hariç yaş gruplarına uygun katılımcılar katılabilir.

 

Kamplarımızın amacı nedir?

 Kamplarımızın amacı, katılımcılarımıza özel bir ortamda, doğru eğitmenler ve rehberler ile birlikte özel olarak tasarlanmış etkinlik ve atölye uygulamalarıyla bilimi ve teknolojiyi doğru kullanarak merak duygularının yeşerttiği üreten birer fert olmalarına destek olmaktır. Kamplarımızla katılımcıların gözlem, keşif, sorgulama, hipotezi test etme, problemi çözme ve model oluşturma becerilerini geliştirmeleri ve topluma katma-değer sağlayacak ürünler geliştirmeleri hedeflenmektedir. Ayrıca, katılımcılara özel sürpriz etkinlik, misafir eğitmen ve gezilerle süreçlerine heyecan ve neşe katmayı istiyoruz.

 

KAMP BAŞLIKLARIMIZDAN BAZILARI

1. SİFİGU 6. – 7. Sınıf Fen Deneyleri Yaz Kampı (Okul ve özel gruplar içindir.)

2. SİFİGU Deney ve Etkinliklerle TEOG’a Hazırlık Fen Yaz Kampı (Okul ve özel gruplar.)

3. SİFİGU Robotik Proje ve Kodlama Yaz Kampı (8-11 / 12+ Yaş Grupları)

4. SİFİGU Üreten Çocuklar Atölyesi Yaz Kampı (7-11 Yaş Grupları – Veli Katılımlı)

5. SİFİGU 3B Çizim, Yazıcı ve Arduino Projeleri Yaz Kampı (11-15 / 16+ Yaş Grupları)

6. SİFİGU Doğa ve Bilim Yaz Kampı (8+ Yaş Grupları)