Mühendis Anne ile “İnovatif Çocuklar Atölyesi”

Yine Yeniden İnovatif Çocuklar Atölyesi..

Daha önce de paylaşmıştım bu satırlarda, üreten bir nesil yetiştirmek, çocuklarımızdaki yaratıcılık potansiyelini ortaya çıkarmak ve geliştirmek için SİFİGU ekibi ile birlikte “İnovatif Çocuklar Atölyesi” çalışmasını başlatmıştık. İnovasyon çağındayız ve inovatif çocuklar geleceği belirleyecek ve şekillendirecek.

Çok sevdiğim bir söz vardır;

“Hiç kuşkunuz olmasın, birileri bir yerlerde sizi eski kılacak yenilikler geliştiriyor” Georges Doriot

Gerçekten de sürekli yenilikler geliştiriliyor ve hayatımızın içinde bu yenilikler yer alıyor. Bu yenilikleri sadece kullanan değil üreten de olmamız çok önemli.

Bu inançla, İnovatif Çocuklar Atölyesi kapsamında, Mersin Bahçeşehir kolejinde dördüncü ve beşinci sınıflarayönelik gerçekleştirdiğimiz iki çalışma o kadar güzel geçmişti ki buradan da mutluluğumu sizlerle paylaşmıştım.

Bu kez çalışmayı Gündoğdu Koleji’nde 1/C sınıfı öğrencileri için gerçekleştirdik. En son Mersin Bahçeşehir kolejinde gerçekleştirdiğimiz etkinliğimizden bu yana zaman geçmişti ve ben gerçekten bu çalışmayı çok özlemiştim.

Atölye çalışmasından önce sunumu yaparken bir an ön sırada bizi merakla izleyen kızıma baktım. Gözleri ışıldı ışıldı. Yapacağımız etkinliği zaten biliyordu ve kaç gündür de merakla bugünü bekliyordu. Tıpkı diğer çocuklar gibi. Çocukların hepsi de çok heyecanlıydı, herkes atık malzemelerini getirmişti ve atölye çalışması için sabırsızlıkla bekliyorlardı.

Ve tabi ki çocuklarımızla çok güzel saatler geçirdik, Makedolarla hayal güçlerini gerçekleştirmeye çalıştılar. Çalışma sırasında biri bana şunu söyledi : “Öğretmenim bakın hayalimi gerçekleştirdim” Bunu duymak bile inanın çok güzeldi.

Hep söylüyorum onlar müthişler, yeter ki onlardaki bu potansiyeli geliştirelim. Özellikle son hızla tüketmeye alıştığımız şu dünyada üreten olabilmek çok ama çok önemli.

Fotoğraflar size onların mutluluğunu ve heyecanını anlatacaktır.

Fotoğrafların bir kısmı öğretmenimizden, Çok fotoğraf vardı ama bir kısmını buradan paylaşabiliyorum.

Sevgili Demet öğretmenimize, Gündoğdu ekibine ve yönetimine teşekkür ediyorum. Çocuklara bu güzel anları yaşattıkları için.

Sevgili çocuklar hep mutlu olun ve hep üretin…

Çiğdem SEZER (Mühendis Anne)

KAYNAK: www.muhendisanne.com